Camping med handicap.

Sesongen 2018 har begynt
2018-06-05 15.03.002018 har vart i et halvt år, og plutselig ble mai en fantastisk varm måned, så da ble det dags for å hente ut vogna fra vinterdvalen for litt utbedringer og komme oss på turer.

2018-06-05 19.12.16Sommervarmen kom som julekvelden på kjerringa i år, vi var ikke forberedt og hadde dagene fulle, så vi var ikke klare for turer i mai i år. Men nå var det på tide å hente den ut.

Siden vogna vår har vært lagret tørt og fint på et lager igjennom vinteren, eneste er at den trengtes en god skrubbing og polering.
I tillegg skal vi i år gjøre et par forbedringer, i hvert fall prøve å gjøre det bedre å sove i den uten å måtte ha med ekstra madrasser

På ikea selger de lamell bunner til senger til 150,- stk, så jeg kjøpte 2 slike og litt 26×36 lekter på byggmax, så var det bare å sette i gang.

Her var det bare å finne frem verktøyet og snekre i vei, har her valgt å teste før jeg hang inn innerteltet, så nå gleder jeg meg til å teste på neste tur hvordan dette blir.

Sessongen er kort
Dessverre er camping sesongen for oss med camp-let. I fjor ga vi oss i slutten av september, da var det for kaldt selv med tykk dyne. Da var vi på Sigridnes, Åmli fricamping, en flott plass vi gjerne drar tilbake til.
Heldigvis var opphavet med oss med bobilen, så ungene sov der mens vi lå med dobbel dyne.. ble litt kjølig ja.

Savnet etter campingvogn
Vi skal være så ærlige at vi innrømmer at vi drømmer om  en gang å få oss  ei lita grei kjørevogn som ikke skal brukes til vintercamping, men som har varmeanlegg. Med en slik vogn kunne vi ha strukket campingsesongen fra april/mai til slutten av september/oktober.

burstner.jpgVi kunne gjerne hatt ei vogn med senkeseng, køyer og rundtsitter gruppe, det hadde vært noe det.

 

Drømmevognen:

Ønskelisten til en ideell vogn til oss:
– Vogn med 2.30 bredde, max totalvekt 1800kg
– Senkeseng til oss voksne
– Køyeseng med 2 køyer til ungene
– Høyt kjøleskap m/frys
– Alde varme som varmer på gass og 230V m/vifte
– Toalett, (dusj ingen krav).
– Kjøkken med kokebluss, vask med kaldt og varmt vann
– Skap plass til å stable tøy til 4 personer
– Markise med en levegg
– Alko stabilisator kulehanske
– Elektrisk mover for  at jeg med ei hånd kan flytte rundt og ordne vogna på egenhånd
– Ladebooster slik at vognas batteri lades fra bilen under kjøring.

f.eks en Burstner Premio plus 510 TK

Men det får bli en gang vi vinner i tipping eller lignende 🙂

Camping med handicap
Mitt handicap er ingen hindring for å kunne nyte campinglivet, men man må bare finne sin måte å klare det på. Det gjelder å være litt kreativ og finne løsninger..
F.eks å sveive ned støttebein kan gjøres med ei hånd og en drill.
Med elektrisk mover kan man styre og kjøre vogna fra plassen til bilen og hekte den på kula, med markise i stedenfor fortelt kan man raskt få le for sol og regn.

Det å kunne trekke seg tilbake til naturen og finne skogens ro, eller stoppe på høyfjellet for å la roen senke seg i kropp og sjel er viktig for å kunne samle energi til å holde ut i hverdagen.
 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

Blogg på WordPress.com.

opp ↑

%d bloggere liker dette: